İzmir Dudak Dolgusu Fiyatları 2020

İzmir Dudak Dolgusu Fiyatları 2020

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020

Çok uzun zamandır güzel ve çekici görünmenin sırlarından birisi de, dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmaktır. Güzel ve estetik görünmek isteyen birçok kadının ilk başvurduğu yöntemlerden biri dudak dolgusu ile daha çekici dudaklara sahip olmaktır.

Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında dolar üzerinden alınan kaliteli malzemeler nedeniyle kura göre değişebilir. Dudak dolgusu fiyatları dudağa enjekte edilen madde, kalıcılık oranı ve estetik işlemin yapıldığı yere göre değişmektedir. Estetik merkezlerinde Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında ortalama 1000 ile 4000 TL arasındadır.

Dudak Dolgusu Ne Amaçla Yapılır?

Yıllardır en çok başvurulan estetik işlemlerden biri olan dudak dolgusu daha dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak amacıyla yapılır. Dudakların içine ve çevresine hayalet iğnesi veya kanül vasıtasıyla dolgu yapılması işlemidir. Dudak dolgusu çoğunlukla dudaklarının boyutundan, şeklinden memnun olmayanların başvurduğu estetik yöntemlerinden birisidir. Bazı kadınları dudak yapıları doğuştan İnce yapılı iken bazen de normal olan dudak hatlarının daha fazla belirginleştirilmesi, asimetrik görüntülü dudakların simetrik hale getirilmesi veya yaş almaya bağlı olarak dudaklarda oluşan incelmenin giderilmesi amacıyla yapılır. İşlemin sonuçları oldukça başarılıdır. Bu başarılı sonuca ulaşmak isteyen kadınlar için dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında ne durumda olacağı yazımızın ilerleyen bölümlerinde sunulacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Cilde yapı ve hacim sağlayan kollajen, elastin ve hyaluronik asit gibi doğal maddeler yaşla birlikte azalır. ve bu durum da ciltte kırışıklıklara ve çizgilenmelere neden olur. Dudak dolgusu işleminde en çok tercih edilen dolgu maddesi olarak hylüronik asit kullanılmaktadır. Estetik olarak dudak dolgusu uygulaması, güzel ve çekici bir dudağa sahip olmanın yanı sıra dolgu malzemesi olarak kullanılan hyalüronik asitin dudağın uzun vadede nemlenmesini sağlar.

Hyalüronik asit yüksek oranda su tutma özelliğine sahip ve cilde uygulandığında cildin pürüzsüz, parlak, canlı ve doğal görünmesini sağlar. Bu özellikleri nedeniyle en çok tercih edilen estetik işlemlerden biridir. Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında elbette ki çok düşük bir meblağ olmasa da ulaşılabilir bir düzeydedir.

Dudak dolgusu işleminde, işlem öncesinde dudaklara iğne ile veya anestezik krem sürülmesi yoluyla dudaklar uyuşturulur. Dolgu maddeleri çok ince uçlu (hayalet) iğneler kullanılarak dudaklara enjekte edilir. Dudak dolgusu işlemi 10-20 dakika arası süren kısa bir işlemdir ve kişinin sosyal hayatından kopmadığından öğle arası bile işlem yaptıran hastalar vardır. Kişi işlemden hemen sonra normal hayatına devam edebilir. 6 ila 12 ay arasında bir sürede işlemin tekrar edilmesi gerekebilir. Dudak dolgusu 2020 fiyatları işlemin yapıldığı yere göre de değişmektedir.

 

 

 

Dudak Estetiği Sonrasında Ne Yapılmalı?

Dudak dolgu işlemi sonrasında azda olsa şişlik yaşanmaktadır. Dudak dolgusundan sonra buz uygulaması operasyonun gerçekleştiği gün yapılmalı, ertesi gün yapılmamalıdır. Sıcak yemekten uzak durulmalıdır. Bir hafta sonrasından dudak, uygulanan dolgu ile uyum sağlamış hale gelir. Yan etkileri önlemek için dudak dolgusu yaptırdıktan sonra en az 24 saat boyunca zorlayıcı faaliyetlerden kaçınınız. Alkol almayınız. Solaryuma girmeyiniz ya da güneşlenmeyiniz.

Dudak Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dudak dolgusu, işlem sonrasında kişiye göre değişmekle birlikte hafif şişlik, kızarıklık ve morarma gibi yan etkiler görülebilir. İşlem sonrasında ortaya çıkan bu etkiler çok uzun sürmez ve en fazla birkaç gün içerisinde geçer. İşlem sonrasında hafif bir ödem oluşsa da, soğuk uygulanmasının ardından kısa sürede ödem geçer. Dudak dolgusu işlemi yapıldıktan hemen sonra etkisini göstermektedir. Dudak Dolgusu işlemi, yapıldığı andan itibaren gözle görülür bir dolgunluk fark edilmesine rağmen maksimum 1 hafta içinde tam olarak istenilen dolgunluğa ulaşır. Dudak dolgusunda kullanılan malzeme hiyalüronik asit, insan vücudunda var olan bir madde olduğu için hiçbir şekilde alerjik reaksiyona neden olmaz.  Vücut kolaylıkla kabul etmektedir.

İzmir Dudak Dolgusu Fiyatları

İzmir Dudak Dolgusu işlemi günümüzde çok fazla kullanılan ve tercih edilen uygulamalardan birisidir.  Dudak dolgusu işlemine karar verildiğinde, öncelikle dudak dolgusunun yapılacağı merkez ve işlemi yapacak olan doktorun doğru seçilmesi ona göre karar verilmesi gerekir.  Dudak dolgusu fiyatları dudağa enjekte edilen maddeye, kalıcılık oranına ve estetik işlemi yapan klinik- hekime bağlı olarak değişmektedir Bu konuda fiyat vermek çok doğru olmamakla birlikte net bir fiyat vermek mümkün değildir. İlk muayenede işlemin nasıl yapılacağı hangi maddelerin kullanıldığı öğrenildikten sonra fiyat almak en doğru yöntemdir. Ancak Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında ortalama 1000 ile 4000 TL arasındadır.

Dudak dolgusu fiyatları 2020 şehirden şehire ve merkezden merkeze değişim gösterebileceği için kesin bir rakam söylemek mümkün olmayacaktır.

İzmir Dudak Dolgusu etkisi ne kadar sürer?

Dudak dolgusu fiyatları 2020 yılında karşılanması çok yüksek bir ücret olmayacaktır. Dudak dolgusunun etkisi 6 ila 12 ay arasında değişmekle birlikte Vycross teknolojisi ile bu süre 15 aya kadar uzayabilmektedir. Uygulanacak yöntem de dudak dolgusu fiyatları 2020 yılı ortalamasını belirleyecek etkenlerden bir tanesidir.

İzmir Dudak Dolgusu avantajları nelerdir?

İzmir Dudak Dolgusu öncelikle estetik olarak daha dolgun ve estetik bir dudak görüntüsüne sahip olmak için tercih edilen estetik işlemlerden biridir.  Bazı kişilerin dudak yapıları doğuştan incedir.  Bu yapısal olarak böyle olduğu için değiştirilemez.  Ancak dudak dolgusu yapılarak çok estetik bir dudak görüntüsü oluşturulabilir.  Bunun yanı sıra yaşın ilerlemesi ile dudak incelir ve kırışıklıklar daha öne çıkıp kişiyi yaşlı gösterir.  Bu yaştaki kişilere de İzmir Dudak Dolgusu uygulanarak dudaklar daha doğal ve kaybedilen hacmin geri getirilmesi konusunda çok başarılı işlem uygulanabilir. Ayrıca dudaklara arkadan destek verilmek suretiyle dişlerin gülüş estetiği de sağlanmış olmaktadır.  Dolayısıyla dudak dolgusu uygulaması yüze estetik bir görüntü kazandıran işlemlerden biridir.  

Dudak dolgusu yaptıranların yorumları 

Ciddi yan etkiler sadece merdiven altı tabir edilen yerlerde, sahte doktorlara güvenildiğinde oluşur. Normal hijyenik ve kaliteli kliniklerde çok nadirdir.

Dudak dolgusu güvenli midir?

 Doğru hekimler tercih edildiğinde tamamen güvenlidir.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *