Selülit Tedavisi izmir

SELÜLİT MEZOTERAPİSİ

Selülit,cildin üst katmanının altında aşırı miktarda yağ dokusu depolanmasıyla karakterize ve ciltte çukurlu-tümsekli portakal kabuğu benzeri düzensiz bir görünüme yol açan cilt rahatsızlığıdır.

 

Selülit neden olur?

Selülitin kesin nedeni bilinmemektedir. Selülitin olası nedenleri arasında hormonal, genetik, sağlıksız beslenme ve sigara gibi pek çok faktör olsa da selülit, aşırı kilolu veya zayıf herkesin kabusu olabilir.

 

Selülit dereceleri nelerdir?

Birinci derece selülit: Dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz ancak elle sıkıldığında portakal kabuğu görünümü alır.

İkinci derece selülit: Orta seviye olup dışarıdan bakıldığında belli belirsiz fark edilir. Bacak bacak üstüne atıldığında belirir. Elle sıkıştırıldığında portakal kabuğu görünüm yanı sıra çukurluklar da gözlenir.

Üçüncü derece selülit: Kişiyi oldukça rahatsız eden,sadece oturmak veya sıkıştırmak ile değil normal zamanda da belli olan durumdur.

 

Selülit belirtileri nelerdir?

Selülit kalça, uyluk ve karın gibi vücut bölgelerinde girintili çıkıntılı bir cilt görünümü ile karakterizedir. Ciltteki bu görünüm portakal kabuğu görünümü şeklinde tanımlanır.

 

Mezoterapi ile selülit tedavisi nedir?

En çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Çok minik iğne uçları ile sorunlu bölgeye ilaç kokteylleriyle enjeksiyon uygulanır.

 

Kaç seans uygulanır?

İşlemler bir hafta aralıklarla 6-10 seans arasında yapılmalıdır.