İzmir Saç Dökülme Tedavisi

Saç Dökülmesi 

 

Her iki cins için sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak çok önemlidir. Günde 50-100 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Saçlar dökülmeye başlayınca, artan stresle birlikte süreci daha da kötü etkilemektedir. Saçlarınızın normalden daha çok dökülmeye başladığını düşünüyorsanız öncelikle bir hekime başvurunuz.

 

Kadınlarda sıkça karşılaşılan yaygın dökülme durumunda önce altta yatan sebepler araştırılmalıdır. Altta yatan sebepler; stresli dönem, ateşli veya kronik hastalıklar, ameliyat, doğum, B12 ve D vitamin eksikliği, demir, folik asit, çinko ve biotin eksikliği, tiroid hastalığı gibi sebepler olabilir. İşlem öncesi saç dökülmesine neden olabilecek bu durumlar araştırılmalı ve kan tetkikleri istenmelidir.

 

Kadınlarda uzun süreli devam eden yaygın saç dökülmesinde saç kökleri kaybedilmez. Bu nedenle stres yapmayınız, saçları yeniden canlandırmak mümkündür. Kan tahlili ile tespit edilen eksiklikler varsa mutlaka tedavi edilmelidir. Saç köklerini uyarmak ve tedavi sürecini hızlandırmak için PRP ve saç mezoterapisi yapılabilir.Kadınlarda ortalama 2 hafta aralıklarda 3 seans PRP, 3 seans mezoterapi ile uygulamaya başlanıp alınan yanıta göre uygulama aralıkları açılarak tedaviye devam edilir.

 

Aynı zamanda doğum sonrası yoğun saç dökülmesi her ne kadar beklenen, doğal bir durum olsa da kadınlar için oldukça stresli, yıpratıcı olmaktadır. Bu dönemi daha hızlı ve sağlıklı atlatabilmek için de PRP ve mezoterapi tedavileri yapılmaktadır.

 

Erkeklerde saç dökülmeleri; genetik ve hormonlara bağlı saç foliküllerinin zayıf ve ince olması ile giden bir durumdur. Tedaviye erken dönemde başlanırsa zayıf ve ince saçlar yeniden kalınlaştırılıp dökülme yavaşlatılabilir. Erkek tipi saç dökülmesinde süreç uzun olup tedaviye daha geç yanıt alınır. Yanıt alındıktan sonra da iyilik halinin devamı için idame tedavilere devam edilmelidir. Erkeklerde saç dökülmesinde PRP, mezoterapi ve dermapen tedavileri kombine edilerek uygulanmaktadır.