Dermapen, ucunda tek kullanımlık mikro iğne aparatı takılan kalem benzeri bir cihazdır. Sayıları 9,12 ve 36 olan mikro iğneler çok hızlı bir şekilde derinin ayarlanan orta tabakasına girip çıkarlar. Bu uygulamada en önemli nokta, doğru sayıda doğru derinliğe ulaşmaktır. Bunun sonucunda deride çok sayıda mikrokanallar açılır. Bu mikrokanallar deri tarafından yara olarak algılanır ve bölgeye iyileştirici hücreler, büyüme faktörleri akın eder, yeni kollajen ve elastin üretimi başlar. Açılan bu mikrokanallardan derinin orta tabakasına istediğimiz ürün ulaştırılabilir. Cildin ihtiyacına göre hyaluronik asit, vitaminler, leke açıcı ilaçlar, PRP bu yollardan uygulanabilir.

Dermapen hangi durumlarda kullanılır?

  • cilt yenileme ve anti-aging,
  • akne izi,
  • yara-yanık izi,
  • çatlak tedavisinde,
  • gözeneklerin sıkılaştırılmasında,
  • leke tedavisinde kullanılmaktadır.

Dermapen uygulaması nasıl yapılır?

İşlem öncesi uyuşturucu krem uygulanır. Dermapen cihazına istenen mikroiğneli uç takılarak yapılacak bölgenin derinliği de gözönüne alınarak o bölgede mikrokanallar açılır. İşlem sonrası ciltte kızarıklık meydana gelir. Kızarıklık saatler içinde azalarak kaybolur. Kabuklanma, soyulma beklenmez.

 

Dermapen uygulaması seans aralıkları nedir?

Cildin durumuna göre 2-4 hafta aralıklarla 3-6 seans yapılır.

Akne izi ve çatlak gibi durumlarda daha çok seans gerekebilir.

 

Dermapen uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamanın yapıldığı gün cildin mikrop kapmasına yol açabilecek ortamlardan uzak durulmalı ve güneşten korunması önerilir.