izmir botoks

İzmir Botoks uygulaması hakkında her şey…

İzmir Botoks uygulamaları, mimik çizgilerini hafifletmek ya da ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Botoks alın bölgesindeki ve kaş arasındaki çizgiler, göz kenarlarında meydana gelen kaz ayağı denilen ince çizgiler ve boyunda belirginleşen dikey çizgileri hafifletmekte altın standarttır.

Botoks nedir?

Kas hareketlerini geçici bir süre engelleyen botoks, bir yılan zehiri olmayıp bir bakterinin toksinidir. Özellikle alın kırışıkları, göz çevresindeki çizgiler, kaşların ortasındaki çizgiler ve boyundaki dikey kasların görünümünü hafifletmekte etkilidir. İşlemden sonrası çizgilerin yok olmasını sağlarken yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller.

 

Botoks nasıl etki eder, ne işe yarar? 

Botoks sinir ve kas arasındaki iletiyi bozar, yani sinirin verdiği emrin kasa iletilmesini engeller. Böylece kas geçici olarak kasılmayı bırakır ve kasılma yüzünden meydana gelen mimik çizgileri hafifler veya yok olur.

Botoks hangi sorunlarda etkili oluyor?

Alın bölgesi, kaş arası, göz kenarları, burun yan duvarları, üst dudaklarda meydana gelen çizgilerde, yüzü inceltmek için çene (massater) kası bölgesine, diş gıcırdatma (bruksizm) tedavisinde, boyun bölgesinde belirginleşen dikey çizgilerde, koltuk altı, avuç içi-ayak tabanı terlemelerinde ve migren ağrılarında botoks kullanılmaktadır.

Botoks sonrası yüzde şişlik olur mu? 
Botoks, bir dolgu maddesi değildir. Bu nedenle botoks yapılan bölgede şişlik ya da dolgunluk olmaz.

Botoks işlemi nasıl uygulanıyor?

Botoks, bir enjeksiyon işlemidir. İşlemden 20 dakika önce uygulama yapılacak bölge uyuşturucu kremle uyuşturulur. Uygulamanın yapılacağı bölgeler temizlendikten sonra, hayalet iğne denilen çok ince uçlu iğneyle kas içine enjekte edilir. Tüm işlem yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Botoks etkisini ne zaman gösterir?
Botoks etkisini, uygulama yapıldıktan 3-4 gün sonra göstermeye başlar, son etkinin ortaya çıkması ise 7-10 günü bulur.

Botoksun yan etkisi var mı?

Botoksun herhangi bir yan etkisi yoktur. İzmir Botoks sektöründe yeni teknolojiler sıkça kullanılmaktadır.

Botoks etkisi ne kadar sürer?
Botoks etkisi ortalama 4-6 ay kadar devam eder. Botoksun etkisi geçince, işlem gören bölge eski halini alır. Yapılan çalışmalarda, düzenli olarak botoks yapıldığında bu sürelerin daha uzun süre devam ettiği gözlenmiştir.

Botoks kimlere uygulanır, yaş sınırı var mı? 
18 yaş üstü, çizgi ve kırışıklıklardan şikâyetçi olan herkese yapılır. Belli bir yaş sınırı yoktur.  Çizgiler derinleşmeden önce yapıldığında sonuç daha başarılı olur.

Botoks kimlere uygulanmaz?

Hamile ve emziren kadınlar, sinir-kas sistemine ait hastalığı olan (myastenia gravis…) kişiler

Botoks yaptırmayı bırakırsam kırışıklıklarım daha kötü olur mu?

Hayır. Botoks bırakıldıktan sonra mimik kaslarında belirgin zayıflama olduğundan kırışıklıklarınız daha azalmış olacaktır.

Botoks uygulamasının herhangi bir risk var mı?
Nadir de olsa geçici doku zedelenmesi, iğne ucu küçük bir kılcal damara rastladığında kanama ve morarma görülebilir. Bu morluklar birkaç gün içinde geçer. Yine nadiren gözkapağı düşmesi görülebilir, fakat bu geçici bir durumdur.

Botoks uygulaması bazen etkisiz olabilir mi?

Botoksa karşı direnç gelişerek işlem etkisiz olabilir. Direnç gelişmemesi için 3 aydan daha az süreyle işlem yapılmamalı ve çok sık düzeltme işlemi yapılmamalıdır.

İzmir Botoks tedavisi denildiğinde akla önce İzmir Estetik Doktoru gelmektedir.