izmir akupunktur ile zayıflama

Akupunktur ile zayıflama

  • Metabolizmayı hızlandırmak
  • İştahı azaltmak
  • Beyindeki açlık merkezini baskılamak
  • Stresi azaltmak sağlanmalıdır.

 

  1. İştah ve acıkma hissini en aza indirir. Akupunktur beyindeki seratonin denilen mutluluk hormonunun seviyesini artırır. Bu şekilde yiyerek değil, yemeyerek mutlu olmamızı sağlar.
  2. Midede kazınma, yanma ve ekşimeyi önler. Kulaktan yapılan akupunktur sonrası mide asidi azalır. Keyifle diyet uygulanır.
  3. Düşük kalorili beslenmeyle oluşan halsizlik ve bitkinliği önler. Zinde olmamızı ve daha çok enerji vererek kolay kilo vermemizi sağlar.
  4. Akupunktur uygulaması sırasında; seratonin ve endorfin hormonlarının seviyesi artmaktadır. Bunun sonucunda diyet yapan kişi sakin ve huzurlu olur. Diyetle oluşabilecek stres ve gerginlik yaşanmaz
  5. Metabolizma hızını düzenleyici rolü vardır. Akupunkturla tedavi gören kişinin metabolizma hızı arttığı için diğer kişilere göre, zorlanmadan daha kolay kilo verir.

Bunların hepsi bir araya gelince kişinin kilo vermemesi için hiçbir sebep yoktur. Bu oran yaklaşık 2 ayda mevcut kilonuzun % 10-15 i kadardır. Akupunktur tedavisi haftada 1 veya 2 kez yapılır.

Diyet ve egzersiz olmadan tek başına akupunktur ile kilo vermek mümkün değildir. Bu nedenle spor ve diyetle birlikte kullanılır.

Akupunkturda ayda 4-8 kg zayıflama normal kabul edilir. Hangi kiloda olursak olalım, hiçbir yan etkisi olmayan akupunktur tedavisi ile istediğimiz ideal kiloya ulaştıktan sonra, bu kiloyu korumak için akupunktur 4-6 ay süreli ayda 1 veya 2 kez devam edilmelidir. İdeal kilomuzu koruma esnasında diyet değil sağlıklı ve dengeli beslenme yapılır.