Depresyon

Depresyon günlük yaşantımızda sık rastlanan bir olaydır. Mutsuzluk, dikkat kaybı veya hayattan zevk alamama gibi durumlarda veya fiziksel semptomlarla baş gösterir. Depresyon cinsiyet, meslek, yaş ve gelir gözetmeksizin herkeste görülebilir. Depresif insanlarda serotonin düşük seviyede olduğu gözlenmiştir. Depresyon üstesinden gelinebilir ve tedavisi mümkün olan bir hastalıktır.

İlaç Tedavisi

Daha önceden doktorunuz size bir tedavi önermiş olabilir. Bu muhtemelen depresyon tedavisinde kullanılan bir antidepresan olacaktır. Depresyon ilaçları bağımlılık yapma potansiyelleri düşüktür, ancak birtakım yan etkiler söz konusu olabilir.

Akupunktur ile Tedavi

Tedaviye başladıktan sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ancak kendinizi iyi hissetmeye başladıktan sonra tedaviye devam etmeniz çok önemlidir. Tedaviye ortalama 10-15 seans devam etmesi gerektiğini tavsiye ederiz. Bu süre depresyonun geri dönme riskini azaltmaktadır. Ayrıca en önemlisi Akupunktur tedavisi esnasında yan etkiler gözlenmez. Akupunktur anti-depresan ilaçların kesilmesi sırasında da oldukça faydalıdır.

Tedaviye Devam Etmek

Tedavinin birinci ayının sonunda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Önemli olan tedaviye azimle devam etmeniz. Eğer tedavi erken kesilirse yeniden eski depresif duruma dönebilirsiniz. Bu yüzden tedaviyi yarım bırakmamanız gerekir.