Masseter-Botoxu izmir

Masseter kası, çiğneme işlevini yapan bir kastır. Diş sıkma ve gıcırdatma problemi olan kişilerde bu kas güçlenir, hacmi artar ve alt yüze geniş, kare bir görünüm verir. Masseter kasının aşırı büyük ve güçlü olması durumu, diş gıcırdatma problemi olanlar yanında bazı kişilerde yapısal olarak da görülebilir.

 

Masseter (çene) botoksu nedir?

Masseter kasının yer aldığı yüzün alt kısmının inceltildiği estetik işlemidir. Yüzde erkeksi ve sert bir görünüme neden olan kare yüz şekli küçültülerek daha orantılı bir yüz şekli elde edilir. Özellikle yuvarlak ya da kare tipi yüze sahip olan kadınlar, bu işlemle çeneyi inceltip küçülterek daha yumuşak ve çekici bir görünüme sahip olabiliyor.

Masseter (çene) botoksu nasıl etki gösterir?

Botoks çiğneme kasına uygulandığında, kasta geçici olarak gevşeme hali yaratır. Kas eskisi kadar güçlü kasılamayacağı için diş sıkma ve gıcırdatma problemi sonlanır. Bu işlem sonrası genişlemiş alt yüz bölgesi daralır, alt yüz daha düzgün ve oval görünüm alır.

Masseter (çene)botoksunasıl uygulanır, etkisi ne kadar sürer?

Uyuşturucu krem sonrası, çiğneme kası muayene ile işaretlenir ve kasın içine hayalet iğne denilen çok ince uçlu bir iğne ile botoks enjekte edilir. Etkinin maksimuma ulaşması 2 hafta sürer. Etki ortalama 4-6 ay devam eder. İlk 3 uygulama sonrası masseter kasına botoks ihtiyacı belirgin olarak azalır.

Masseter (çene) botoksunyan etkisi var mıdır?

Deneyimli ellerde uygulanmadığı takdirde ilacın yanlış kasları etkilemesi sonucu gülüş asimetrisine yol açabilir.Ancak bu durum geçicidir.

 

Masseter (çene) botoksu çiğneme sorunu yaratır mı?

Çiğneme fonksiyonunu zorlaştırmaz veya engel olmaz.

 masseterbotoksu ile yüz inceltme