yüz dolgusu izmir

İzmir Dolgu uygulamaları hakkında herşey…

Cildimiz yaşlandıkça kollajen, elastin ve hyaluronik asit miktarında azalma meydana gelir. Dolgu uygulamalarında azalmakta olan hyaluronik asit, cilt altındaki problemli olan yerlere enjekte edilir. Estetik alanında en çok istenen yöntemlerden birisi de hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri ile yapılan işlemlerdir.Çabuk etkili ve cerrahi bir yöntem olmadığı için çoğu kişi tarafından tercih ediliyor.Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinden dudak dolgunlaştırmaya, elmacık kemiklerini belirginleştirmekten yüzde lifting etkisi yaratmaya kadar pek çok alanda dolgu uygulamaları yapılmaktadır. Yüz bölgesine yapılan dolgu enjeksiyonları sadece dakikalar içinde yüzünüzden yılların izlerini silebilir.

Dolgu  uygulaması nedir? 
Hyalüronik asit içerikli dolgu enjeksiyonu, yüzde yaş, güneşin zararlı ışınları, sigara veya yerçekimi gibi faktörlerle birlikte meydana gelen ince çizgileri, derin kırışıklıkları doldurmak ve yüze yeniden şekil vermek için uygulanan kozmetik bir işlemdir. Kalıcılığı 6 aydan 2 yıla kadar olan hyalüronik asit içerikli dolgu maddeleri vardır. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür. Sadece 20 dakika süren bir işlem olup iyileşme süreci yoktur,

Hyalüronik asidin özelliği nedir?
Hyalüronik asit, cildi genç ve kırışıksız tutar, su tutma özelliği sayesinde cildi nemlendirir, hücresel yenilenmeyi artırarak yıpranmış dokuları tamir eder. Hyalüronik asit,dolgu işlemi olarak en çok kullanılan dolgu maddesidir. Doğal olarak vücutta bulunması ve bu nedenle uygulama yapılan kişide alerjik bir reaksiyona neden olma riskinin olmaması nedeniyle sık tercih edilir. Eğer işlem sonrası memnun olunmazsa, hiyalüronidaz denen bir madde ile anında eritilebilir.

Dolgu nerelere uygulanır?

Nazolabial çizgiler (burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çizgiler)
Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler
Dudak üstündeki ince çizgiler
Dudak dolgunlaştırma
Gözaltlarındaki çöküklüğü doldurmak
Çene hattına şekil vermek
Elmacık kemiği ve yanak belirginleştirmek
Yüz bölgesinde hacmi geri kazandırmak ve yüzde lifting etkisi yaratmak

İzmir Dolgu uygulaması ne kadar sürer? 
Uygulama ortalama 20 dakika sürer. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu krem sürülür. Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Uygulanan bölgede hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bir veya iki günde tamamen geçer.

Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki söz konusu mu?
En önemli özelliği, alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, vücutta zaten bu maddenin doğal olarak bulunmasıdır.

Sonuçların etkisi ne kadar sürer?
Etkisi seçilen dolgunun içeriğine, yoğunluğuna ve nereye enjekte edildiğine göre 6 aydan 24 aya kadar sürebilir.

Dolgu uygulamaları sonrası şişlik olur mu?

Dolgu yapıldıktan sonra ilk 24-48 saat enjeksiyona bağlı ödem ve şişlik olması olağan bir durumdur.

 

Dolgu ile botoks birlikte uygulanabilir mi? 
Evet.Hatta bazı bölgelere aynı anda uygulandığında çok daha etkili olabiliyor.

Dolgu uygulamaları ne kadar süre iş ve sosyal yaşamı etkiler? 

İşlem sonrasında kişi hemen günlük aktivitelerine ve sosyal hayatına devam edebilir. İzmir dolgu uygulamalarında bize hemen danışabilirsiniz.