izmir akupunktur

İzmir Akupunktur mucizesi hakkında her şey.

İzmir akupunktur ve bütün dünyada az ilaçla, hatta hiç ilaç kullanmadan yapılabilecek tedavi arayışları sürmektedir. Artık, ilaçla tedavinin de önemli bir kısmını doğal ilaçlar oluşturmaktadır. Bu nedenle akupunktur hem doğal olması, hem yan etkisiz olması hem de pratik ve ekonomik olması nedeni tercih edilmektedir.

AKUPUNKTUR NEDİR?

Steril özel iğnelerin vücutta belirli noktalara batırılması ile çeşitli hastalıkları tedavi etme metodudur Akupunktur: acus iğne ve punctura batırma kelimelerinden meydana gelmiş olup, “iğne batırma ile yapılan tedavi” demektir. İnsan vücudunda 365 civarında akupunktur noktaları bulunmaktadır. Akupunktur tedavisi uygulanırken bu noktalar kullanılmaktadır. Kullanılacak olan noktalar 5-10 arasında olabilmektedir.

Akupunktur nasıl etki eder? 

Akupunktur yapılırken cilde batırılan iğnelerin beyinde pozitif ruh hali sağlayan ve ağrıya karşı etkili maddelerin salınımını arttırır. Halk arasında “mutluluk hormonları” olarak adlandırılan bu maddeler serotonin ve endorfinleri içerir.

Akupunktur tedavisinin vücudumuzdaki etkileri nelerdir ?

 

1-Ağrı kesici (Analjezik) Etki: En çok bilinen ve kullanılan etkilerinden biridir. Baş ağrıları,bel ağrıları,romatizmal ağrılar ve benzeri ağrılarda bazı spesifik noktalar kullanılarak ağrı kesici etkiler sağlanmış olur.

2- Sakinleştirici (Sedasyon) Etkisi:  Akupunkturun bu etkisinden uykusuzluk, anksiyete, ilaç bağımlılıkları, epilepsi ve bazı ruhsal hastalıkların tedavisinde yararlanılır.

3- Düzenleyici (Hemostazis) Etkisi: Bunun anlamı, vücudun uygun bir dengeye getirilmesidir. Dengenin orijinal seviyesine gelmesi için gerekli onarımların yapılmasında çok yardımcı olur.

4- Bağışıklık Sistemini (İmmunite) Arttırıcı Etkisi: Vücudumuzu, bakteri ve virüslerin neden olduğu enfeksiyonlardan koruyan bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır.

5-Psikolojik Etki: Bu etki akupunktur uygulamasından sonra dopamin ve serotonin düzeyleri artması sonrası gelişir

6-Motor Tamir Etkisi: Felç durumlarında kas hareketlerinde iyileşme akupunktur ile hızlanmaktadır.

 

Akupunktur tedavisi nasıl yapılır?

İzmir Akupunktur tedavisinde iğneler tedavisi planlanan hastalığa bağlı olarak seçilen uygun noktalara batırılır. Uygulama tercihen hasta sırtüstü ya da yüzükoyun yatarken yapılır. Tedavide steril ve tek kullanımlık son derece ince iğneler kullanılır. Hasta genellikle sadece iğnelerin ilk girişinde çok hafif bir ağrı hisseder. İğneler ciltte yaklaşık 20 ila 30 dakika kalır.

Ayrıca lazer akupunkturunda ilgili noktalara lazer iğne denilen, aslında gerçek bir iğne olmayan, bir lazer ışığı darbesiyle ulaşılarak uyarım sağlanır. Lazer akupunkturu iğnelerden rahatsız olanlar ve çocuklar arasında popüler olan hafif ve ağrısız bir yöntemdir

 

Akupunktur hangi tür hastalıklarda kullanılır?

Akupunktur özellikle ağrılı durumlar olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bu ağrıların başında sırt ağrıları, baş ağrıları (migren, trigeminal nevralji), bel –boyun ağrıları, adet sırasında rastlanan ağrılar gelmektedir.

Akupunktur endorfin salgısını tetikleme özelliğinden dolayı bağımlılık tedavisinde de kullanılır. Özellikle başta sigara bağımlılığı olmak üzere alkol bağımlılığı ve madde bağımlılığından kurtulmada önemli bir destek sağlamaktadır.

Yeni oluşmuş felçlerin hepsinde mutlaka başvurulması gereken yöntemlerden biridir.

Akne, sedef, ürtiker gibi cilt hastalıklarında, kabızlık, ishal, ülser, kolit gibi mide-barsak hastalıklarında, cinsel soğukluk, cinsel yetersizlik gibi üro-gental problemlerde çok etkili sonuçlar alınmaktadır.

Hamilelik sırasında çok güvenli bir kullanımı olan akupunktur ile hamilelik sorunları, hamileliğin başlangıcındaki bulantı ve kusmaların önlenmesi, hamilelik sırasında ortaya çıkan diğer hastalıkların tedavisinde oldukça güvenlidir.

Akupunktur hangi hastaların tedavisinde kullanılır?

İzmir Akupunktur ile pek çok hastalık tedavi edilebilir. Dünya Sağlık Örgütü, akupunkturun kullanılabileceği toplam 40 hastalık tanımlamıştır. İzmir Akupunktur özellikle aşağıdaki rahatsızlıklar ve hastalıklar için sıklıkla kullanılır:

 • Baş ağrısı ve migren
 • Boyun ve Sırt ağrısı
 • Bel ağrısı ve siyatik
 • Diz kireçlenmesi
 • Sindirim sistemi hastalıkları
 • Psikiyatrik rahatsızlıklar
 • Romatizmal şikayetler
 • Kronik solunum yolu hastalıkları (bronşit, astım)
 • Alerjiler
 • Kadın hastalıkları (ağrılı adet veya adet görememe)
 • Sigarayı bırakma
 • Zayıflama
 • YÜZ FELCİ ( İLK 3 AY İÇİNDE )

Akupunktur güvenli bir tedavi metodu mudur?

Akupunktur yetkin bir hekim tarafından yapıldığı takdirde ciddi yan etkilerle karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür. Genellikle iğne batırılan noktalarda hafif ağrı ve çürük, tedavi sonrası yorgunluk hissi görülebilir.

Akupunktur iğnesi acı verir mi?

Akupunktur neredeyse ağrısız bir tedavi yöntemidir. İğneler son derece incedir ve genellikle hastaların çoğu, onca endişeye rağmen iğneleri çok az hissettikleri için şaşırırlar

Akapunktur tedavisi seans sıklığı nedir?

Hastanın yakınmalarının şiddetine ve tedavi edilecek tıbbi durumun özelliğine bağlı olarak toplam seans sayısı ve sıklığı değişmektedir. Örneğin yeni başlamış şiddetli bir bel ağrısında başlangıçta tedavi günaşırı uygulanır, ağrı şiddeti azaldıkça seansların arası açılarak daha sonra haftalık seanslarla hasta izlenebilir. Ağrı sendromlarında ortalama seans sayısı 8-12 arasında değişmektedir.

Tedavinin Olumlu Sonucu Ne Zaman Alınır ?

Özellikle ağrılı durumlarda tedaviden hemen sonra ağrı geçer.

Bazen bir iki seans sonra iyilik hali ortaya çıkar. Kronik durumlarda, iyilik hali daha uzun süre sonra görülebilir.

 

AKUPUNKTUR KİMLERE UYGULANMAZ?

 • Hamileliğin ilk 3 ayında olanlara
 • Ameliyat olacak kişilere
 • Kanser hastalarına
 • Kanama bozuklukları olanlara
 • Kan sulandırıcı ilaç kullananlara