Gençlik Aşısı İzmir

GENÇLİK AŞISI

Yaşlanmayı yavaşlatmak ve cildi gençleştirmek amacıyla kullanılan yöntemidir. Cildin yaşlanmayla birlikte kollajen üretimi yavaşladığı için elastik özelliği azalır, cilt eski ışıltısını ve nemini kaybeder. Vücudumuz kendisi için gerekli protein ve mineralleri sentezleyememesi ve yağ oranının azalması ile çizgilenmeler ve sarkmalar oluşur. Cildinizin ihtiyacı olan bu maddeleri barındıran tedavilerden biri de gençlik aşısıdır.  Yoğun miktarda hyaluronik asit, mannitol, vitamin, mineral ve amino-asit barındıran çok etkili bir aşıdır.

Cildin nem kapasitesini arttırmak, sarkmış ve deforme olmuş bölgeleri sıkılaştırmak, kırışıklıkları gidermek, yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cildin daha aydınlık, tazelenmiş ve yenilenmiş görünüme ulaştırmak amacı ile kullanılır.

Gençlik Aşısı Aşısının Kullanım Alanları Nerelerdir?

Yüz,

Boyun,

Dekolte,

El.

GENÇLİK  AŞISI KAÇ SEANS UYGULANIR ?

Yaşa ve cilt tipine göre; iki hafta arayla toplam 2-4 seans uygulanır.

Gençlik Aşısı içeriği nelerden oluşmaktadır?

Hyaluronik asit – Deride su tutarak nemi artırır, dokuların tamir edilmesine  ve  elastikiyetin artmasına yardımcı olur.

Mannitol – Bilinen en güçlü anti-oksidan olup hyaluronic asidin dokudaki ömrünü uzatır. Kırışıklıkların açılmasına ve  sıkılaşmasına yardımcı olur.

Vitamin– Anti-oksidan etkilidirler. Yaşlanma sürecinin gecikmesinde yardımcı olurlar.

Amino Asit – Deride hücre yenilenmesini artırır. Kollajen sentezinde yapı taşı olarak kullanılırlar.

Gençlik aşısı nasıl uygulanır?

Küçük iğnelerle yapılan bir uygulamadır. Uygulama öncesinde uyuşturucu krem uygulaması yapıldığı için acı hissedilmez. Uygulama yapılan yerlerde oluşan minik kabarıklıklar ve kızarıklıklar birkaç saat içinde geçer. İğne ile uygulanan bir ürün olması sebebiyle nadiren kanama ve morarma meydana gelebilir.