BÖLGESEL İNCELME ( İĞNELİ LİPOLİZ)

 

Lipoliz; çok etkili bölgesel incelme ve zayıflama sağlayarak yağ eriten bir işlemdir. Lipolizin en önemli özelliği, ameliyat gerektirmeden bölgesel yağlardan kurtulma olanağı sağlar. Diyet ve spora rağmen kurtulamadığınız bölgesel fazlalıklarınız varsa destek olarak lipolitik yani yağ yakıcı etkiye sahip ürünlerle mezoterapi uygulaması yapılabilir.

 

Lipoliz Içeriği Hangi Ürünlerden Oluşur? Uygulama Nasıl Yapılır?

 

Mezoterapi ile yağ yıkım etkisine sahip olan fosfotidil kolin, deoksikolik asit, organik silika, kafein, karnitin gibi ürünlerle hazırlanan karışım ince iğnelerle direk yağ doku içine enjekte edilir.

 

Lipolizde etki nezaman başlar? Kaç seans gerekir?

Seans sayıları kişiden kişiye değişmekte olup 4-8 seans arasında değişir. Seans aralıkları en az iki haftada bir olmalıdır. Etki işlem sonrası 2-3’üncü haftadan sonra başlar.

 

Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bölgesel yağ doku fazlalığı olan her bölgeye uygulanabilir. Gıdı, kol, karın, basen, iç bacak, bel gibi. Dengeli beslenme uygulandığı ve egzersizle desteklendiğinde sonuçlar kalıcıdır.

 

Lipolizle acı ve ağrı hissedilir mi?

Kesinlikle acılı bir yöntem değildir. Enjeksiyon oldukça ince iğnelerle yapıldığı için dayanılmaz bir ağrıya yol açmaz, arı sokması gibi hissedilir. Uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, ısı artışı, hassasiyet, kaşınma ve bazen küçük morarmalar görülebilir ama bunlar kısa sürede geçer.

 

Lipolizin herhangi bir yan etkisi var mı?

Önemli bir yan etkisi yoktur. Geçici olarak şişkinlik ve hassasiyet olabilir. Bu sorunlar 48 saat sonra geçer.

 

Mezoterapi Kesin Zayıflamayı Sağlar Mı?

İğneli lipoliz, bir destek tedavisidir. Kişi diyetine ve egzersizine dikkat etmeli, yani kilo verme sürecindeyse mezoterapi ile destek olunarak bu süreç hızlandırılabilir. Ancak kişi aksine kilo alma sürecindeyse sadece mezoterapiye bel bağlamak hayal kırıklığına yol açabilir.